Aşk sözleri. Sevgini anlat.

‘Ayrılık Mektupları’


Müsaadenle..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Aşk Mektupları, Ayrılık Mektupları, Tüm Mesajlar

Bir dokunuşunla kaç yaraya merhem oldun bilir misin sen?
Korkardım ben aşktan
Birinin gülüşüne aldanacağım diye ödüm kopardı!
Sen de ilk korkarak öpmüştün beni!
Hatta öpmemiştin sadece dudaklarımın zemin katına temelli yerleşmiştin!
Dudaklarının ömrümün sonuna kadar saklayacağım
Bir sır olarak kalacağını o an anlayamamıştın!

Kelebek ömrü gibiydik biz en fazla üç gün yaşayabildik
Sen daha çocuktun
Büyüdüğünün farkındaydın ama oyuncaklarından vazgeçemiyordun!
Ben büyümüştüm
Çocuk gibi olduğumun farkındaydım!
Sadece vazgeçtiğim oyuncaklarımı arıyordum…

Artık nerde nefes aldığını bile bilmeyeceğim.
Senin yaşattığın sadece bir boşluk.
Artık senden bana kalanbir tek hayalimde yaşayan boş bir koltuk
Bir sır olarak kalacaksın.
İçimdeki seni sana bile anlatmayacağım!

Öyle bir gidiyorum ki hiçbir veda sözü inandıramaz seni gittiğime…
Şimdi sen bu yazılanları kaldıramayacak kadar ufak
Uğruna bunca dizeyi yazdıracak kadar büyüksün bende.
İçimde sana dair tek bir harf bile gizlemedim!
Artık gidebilirim
Müsaadenle..

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Artık gidiyorum..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Aşk Mektupları, Ayrılık Mektupları, Tüm Mesajlar

Sana sımsıkı sarılmak istiyordum…Bir kez görsem,bitirsem içimdeki özlemini bu kadar zor gelmeyecekti senden,sevginden vazgeçmek… Nasıl olsa alışkınım ya seni görmemeye, galiba böyle de başarabilirim… ‘Ama eğer hissedersen hayatından çekildiğimi bana sana geri dönmemem için şans dile ‘
Neler yazmak istiyorum sana bir bilsen, tek yapabildiğim yazmak olduğundan yine yazıyorum işte! Seni daha önce de yazmıştım ama bu kez bir daha yazmamak üzere, seni beynimde,içimde bitirerek yazıyorum,yada bitirmek isteyerek…Ne kadar sürer bilmiyorum ama ben senden, sevginden vazgeçmek istiyorum.
Yine senden habersiz…
Ben seni severken de senden habersiz sevmiştim. Belki de kendimden bile habersiz. Dünyaları etrafında döndürmek isteyen bir kalbi bilerek isteyemezdim.
Kendimden ve senden habersiz ‘HERŞEYİM’ olmuştun sen… öyle ya sen bir taneydin; eşin benzerin yoktu yeryüzünde,yoktu senden daha güzel güleni. Yaşanmamış ve yaşamamış olsam bile sen özeldin. AŞK özeldi…
‘Yağmurda aşk başkadır’ diyenlere gülüyordum ama bende yağmurda üşüyen ellerini severek başladım seni sevmeye…
Aralık’ tı… İstiklal e hiç o kadar güzel yağmur yağmazdı… önce aldırmadım seninle güzelleşen her şeye…Sonra tüm parfümeri dükkanlarını aşındırıp kokunu ararken anladım seni deli gibi özlediğimi…Ne kadar gerçeksen o kadar yalandın… ve ben her seferinde en baştan başladım. Yeniden bir sondayım ama bu kez yeniden başlayacak gücüm yok. Ben senden vazgeçmek istiyorum!
Herkes gibi biri olmanı yada hiç kimse olmanı istiyorum. Sesini duymak için telefonlara sarılmaktan vazgeçmek, ismini duyduğumda içimin titreyip,gözlerimin dolmasından kurtulmak istiyorum. Senin benim için herhangi biri olman ne kadar zor bir bilsen… zaten kolay ne vardı ki benim için? Sanki seni öldürmemle sevmem arasında hiç bir fark yoktu. Ve ben hep sevgim yüzünden cezalıydım. Hiç sonu olmayan bir yolda seninle yürümek,yeni çıkan filmleri birlikte izlemek,saatlerce sana sarılı kalmak,sadece ama sadece bir kez olsun sana sarılıp uyumak,bir sabah gözlerimi açtığımda yanımda seni bulmak isterken,sen sevgimle utanmamı sağladığın için galiba gerçekten ‘BİRTANEYDİN’!
İşte bu yüzden imkansızlığına hep inandım!
Ben yalnız kalıp seni düşünmeyi deli gibi sever olduğumda,sen benim her şeyim olduğunda ben senin için hiç yoktum! Bu yüzden yalnızlıklarım,ağlamalarım,özlemlerim canını hiç acıtmadı.

BENİM TARAFIMDAN SEVİLMEK BELKİ DE HAYATINDA ÖNEMSEYECEĞİN EN SON ŞEYDİ…

Sen beni hiç sevmedin!
Ben seni seviyorum dediğimde Seni Seviyordum!
Ben seni özlüyorum dediğimde Seni Özlüyordum!
Ben senin için ölürüm dediğimde ben senin özleminden zaten ölüyordum…
Ve şimdi senin hayatından gidiyorum…
Ne zaman aralıkta bir yağmur yağsa,
ben İstiklal de olacağım,
ne zaman bir parfümeriye girsem
hala kokunu arıyor olacağım.
Ben kaybettim…
Sen kazandın!
Artık sesimi duymayacaksın…
Sana sımsıkı sarılmak istiyordum, kokunu içime yıllarca bana yetecek kadar çekerek sana sımsıkı sarılmak istiyordum… Gelmedin!
Gelsen yapabilir miydim bilmiyorum…
Ben artık gidiyorum…
Eğer hayatından çekildiğimi hissedersen,bana sana geri dönmemem ve seni yeniden deliler gibi sevmemem için şans dile… 

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Her yakamoz bir ayrılığın gözyaşıdır..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Aşk Mektupları, Ayrılık Mektupları

Sahildeyim, bilirsin her zamanki yerimde. Sen varsın güneşin denize vuran şavkında. Güneşin şavkında sen varsın. Senin gözlerin var, hani o sürekli yaşlı gözlerin, hani mutluluğa hasret gözlerin. Her yakamozda işte diyorum işte, bir sevda daha bitti. Sevdalar oysa bu kadar çabuk bitmez biliyordum, Kerem ile Aslı aşkı hala anlatılmaz mı? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Gerçi öyle sevda hala yaşanıyor mu oda bir muamma tabiki.

Bir martı denize durmaksızın dalıp çıkıyor öteler de. Ağzında benim gibi sevdalıların yürekleri var. “Her yakamoz bir ayrılığın gözyaşıdır” derdi nenem. Belki de doğru derdi. Ama nenem ne kadar sevmişti dedemi bilmem. Kar tutmuş yolların açılmasıymış meğer dedeme kavuşabilmek. Meğer dedeme hasret yaşarmış nenem. İşte aynı hasrete denkti sana olan sevdam. Benim sana hasretliğimide yollar zorlaştırıyordu. Ha birde senin korkuların. O uçsuz bucaksız, sonu gelmez korkuların. Belki sende haklıydın. Sütten ağzın yanmıştı bir kere. Üfleyerek yemeliydin yoğurdu. Anlardım, anlıyordum. Ama her giden gemiden mendil sallanmıyorki artık. Her gemi sevda taşımıyorki. Her parmak birbirine benzemiyorki. Her toprakta gül bitmezki.

Martılara bakarken öyle dalgın, bir ara bende martı olsam diye düşündüm kendimce. Bir martı olsam… Belki de uzaklara giderdim, sana gelirdim mesela. Dağları, yollardı aşardım bir çırpıda. Sonra gözlerimden akan birkaç damla yaş ulaştı yanağıma. O ne ağlıyordum. Silmek istedim ama çok geçti artık. Birkaç martı ve deniz görmüştü bir kere beni. Ayın şavkına vuran gözlerin görmüştü. Biraz utangaç, biraz sinirli sigara aradım ceplerimde ama yoktu. Aynı senin gibi. Her ihtiyacım olduğunda olmadığın kadar yoktun. Aklıma geldi sonra son sigaramı denizi taşlarken içtiğim. Seni düşündüm sonra. Ben seni hiç bitirmemiştim ki, hiç yok olmamıştın ki. Ama belkide ben çok yok olmuştum senin hayatından, ama sen beni hiç unutmamıştın değil mi.

İçimin yıpranmaları ve o yıpranmaların gel-git lerinde bu birikmiş yıpranmalardan arınarak, gözlerimdeki buğuyla senin ülkende, senin denizlerinde ve el değmemiş karalarında olmak istiyorum. Kağıttan gemiler gibi yapıp yapıp sulara saldığım şiirlerim, hiç bir zaman özlediğim yere varmayan gemilerim, fırtınalara, dalgalara yenik düşen umutlarımın öyküsüdür sana anlatacağım…

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Hoşçakal..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Ayrılık Mektupları

Sessiz bir gidiş sardı yüreğimi, kararsızlığım diz boyu ufkum felaketlerle boğuşuyor bu sefer. Karanlığa yelken açmış bedenimle gerisi olmayan bir yolda yürüyorum, geri gelmemek adına. Gidişimden korkmayasın olur mu sadece zarar vermemek uğruna, gidiyorum terk ediyorum. Terk etmek dedim de, seni değil yanlış anlama sakın içimdeki duygular işte söz geçiremiyorum kendime! Bensiz nasıl var olduysan buralarda yok olduğumda da güzel günler geçireceğini biliyorum…

Göremediğinde beni sakın yaş akmasın gözlerinden, bil ki yüreğimdesin bil ki hep kalbimdesin, bil ki hep benimlesin…

Şimdi gidiyorum!
Aklım sende ama, neden mi? Ufacık bir veda edemeden gidiyorum ya o yüzdendir belki de…

Zaten hep aklımdaydın! Dudaklarmda ismin, içimde aşkın oldukça nasıl aklıma tutmayayım seni, işlemişim seni yüreğime kilit vurmuşsun, beni hayran etmişsin kendine hep ki aklımdaydın sen…

Ama şimdi gidiyorum!
Gözlerimdeki yaşlar ile her ne kadar ağlasam da geri dönmemek uğruna bu gidişim…

Gidişim dedim ya hani, şunu da söylemeden geçmiyeceğim. Hani bazen insan daralır içine sıkıntı dalar aniden, işte o zaman elini kalbine, o ter temiz yüreğine koy olur mu ben hissederim o zaman yüreğimle avutmaya çalışırım içindeki sıkıntını, hep dualarımda olursun zaten ki hep içimdeydin benim…

Sonunda içimdeki aşk’a yenik düştüm, affet beni! Ne olursun affet…
Gücüm kalmadı inan artık, duygularım gittikçe felaketleşmekte en iyisi mi gitmek işte, keşke bir daha görseydim gülümsemeni, ama vedalara dayanamam sen bilirsin zaten beni. O yüzden dedim ya güzelim en iyisi en hayırlısı budur bence!

Ve, ve şimdi gidiyorum işte ben!

Hakkım sonsuzdur sana, sende helal et hakkını bana …

Elveda Canım, hoşçakal …

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Elveda Aşkım..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Ayrılık Mektupları

Sen gittin.. Bir zifiri karanlık, bir zindan yalnızlığı, ağır bir boşluk bıraktın geride. Gittin ve dönmeyeceksin bir daha. Haklısın gidişinde, bu aşkı bitirmekte haklısın. Tek söz söyleyemedim. Yüzüne bakamadım. Karşında ağlamadım. Eridim, tükendim, bittim. Sonsuzlukta bir insan nasıl olur.. sesi soluğu nasıl duyulur?

Elveda aşkım.. Elveda sevgilim. Sen kendini hiç böyle gereksiz, böyle değersiz, böyle yapayalnız hissettin mi? Ayrılık ölüm kadar acı ve soğuk.Aynalara bakıyorum. Aynada gördüğüm ben değilim. Gözlerim cehennem ateşi.. dudaklarım mühürlenmiş. Ellerim titriyor. Yüreğim kızgın demirlerle dağlandı. Yokluğunun bedeli çok ağır sevgilim.

Sevinçlerim, hayallerim, umutlarım, renkli dünyam elveda.. Elveda yaşamak.. Yaşamın anlamı elveda. Kimse farkında değil yokluğunun. Sensiz ne hallerde olduğumu kimse bilmiyor. Anlamıyor yitip giden bir aşkın kederini.

Düne kadar en yücesini yaşadım mutluluğun, ayaklarımın altından kayıp gidiyordu toprak, denizlerin ovaların üstünde uçuyordum. Güneş kadar yakındı bana aşk. Güneş kadar sıcak ve parlak. Bıraktın birdenbire, kanatlarım kesildi. Hızla çakıldım yere, boşluğun içindeyim, şimdi hiçbir şeyim.Oysa dünyanın en zenginiydim. Bütün çiçekler bizim için açardı, bizim için ballanırdı meyveler, ekinler bizim için bereketli, sular bizim için çağlardı. Şimdi toz duman içinde kızgın bir çöldeyim. Yönümü yolumu şaşırdım. Sam rüzgarlarına bıraktım gövdemi, sürüklenmekteyim.

Sen bensiz nasılsın, bilmiyorum. Rahat mısın, mutlu musun, bu kadar çabuk beni unutur musun?.. Nasıl birden mazi olursun?

Düne kadar gözlerinden aşkı içtiğim, dudaklarında yüreğimi erittiğim, uğruna bıçaklar çekip dünyaya meydan okuduğum ey sevgili nerdesin? Kimlesin?.. Kimlerlesin?.. Kimlerle gönül eğlersin? Ben burada, terk edip gittiğin yerdeyim.

Elveda aşkım.. Elveda birtanem.. Elveda sevgilim! Elveda sana..

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Ayrılık acısı..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Ayrılık Mektupları, Tüm Mesajlar

İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman, ayrılmalarına en yakın zamandır”, der Dostoyevski…
Veda acısı, kabuğunu soyar insanın; yıldızını kazıyıp çırılçıplak ortaya serer.
Birlikteliğin örttüğü tüm kusurları ayrılık sergiler.
Bir ayrılık arifesinde helalleşilir ve o an hakiki tabiatlarıyla yüzleşilir.
“Ölene kadar” diye söz verilmiştir, ama “ölüm yolunda” başka tercihler belirmiştir.
Kararsız prensesin vicdanı azap çekerken 7 cücelerin somurtkanı “aklını başına al” diye fısıldar kulağına; haytası ise “kalbinin sesini dinle” diye cekiştirir eteğinden.
Hep hayran bakan gözlere, hatalar takılmaya başlar.
“Ama”yla biter alelade iltifat cümleleri: “Sen iyi bir insansın, ama arkadaşlarin kötü”, “Seni seviyorum, ama bu ilişkide mutlu değilim”, “Ben başka türlü bir beraberlik düşlemiştim” vs..vs..
Sonra gelsin uykusuz geceler… bir türlü karar verememeler… Ruhen gidip gelmeler… “Hele biraz daha zaman geçsin” diye nikah ertelemeler…
Birlikteymiş gibi yaparken, sevecek başka yüzler, yüzecek başka denizler kollamalar..

“Aslında bütün bunlar bizim iyiliğimiz için”e kendini kandırmalar.
Sonrası hep aynı:
Bekleyenin “Hani sonbaharda buluşacaktık. Hazan geldi geçti, sen gelmez oldun” sızlanmaları…
Bekleyenin “Geliyorum az kaldı” oyalamaları…
Bittiğini bile bile işi uzatmalar; söyleyemedikçe hepten batağa saplanmalar… Terke makul bir gerekçe ararken hepten çarşafa dolanmalar… Veda konuşmasında süslü iltifat cümlelerinin arasına, o cümleleri
hiçleştiren mayınlar serpiştirmeler…
Üzgün görünmeler… bağış dilenmeler… “…ama kaçınılmazdı” demeler…
“Sözünden caydın” yakınmalarını “Sen de eski sen değilsin. Degişmişsin” diye göğüslemeler…
…asıl kendinin değiştiğini bilmezden gelmeler…
Ve son sahne:
Terk edenin o mahçup “Gönlüm başkasında” itirafına karşılık terk edilenin kırık çalımı:
“uğurlar olsun! Ben yoluma devam ediyorum”.
İhanetler hep böyledir: İlki, bir yenisine gebedir; ikincisi daha az acı verir.
Ondan sonra dur durak yoktur: Güvenilmez aşık, sevdikçe kıran, gezdikçe ardında bir kırık kalpler mezarlığı bırakan bir dervişe döner.
Artık acılara hapsolmuştur: Buluşmak istedikçe ayrılacak, birleşmeye çalıştıkça parçalanacak, sonunda terk ettiklerinin “ah”ı tutup terk edildiğinde mukadder yalnızlığına kapanacaktır.

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut

Ayrılık..

Sevgi Sözleri Mesajları: aşk sözleri | Mesajlar: Ayrılık Mektupları, Tüm Mesajlar

Bir tanem;

Ayrılık da bir parçası mıdır aşkın? O zaman bedenler ayrılırken, bu emre asi kalbin haykırışları niye? Ayrılık sonu mudur aşkın? O zaman sonsa, daha çok bağlanmanın anlamı ne? Ayrılık mıdır aramıza giren? O zaman isyan etmenin anlamı ne? İmkansız olandır bitmeyen aşk! O zaman bu ayrılığı kabullenememenin sebebi ne?

Evet ayrılıyoruz, ama şunu bir de kalbim anlasa. Bedenim senden uzaklaştıkça, kalbim sana daha çok bağlanmasa. Sevgimin bitmesi gerekirken, o bir devin haykırışı gibi çoğalıp yankılanmasa olmaz mı birtanem?

İlk anımızı hatırlıyorum. Sevgini kazanabilmek için elimden geleni yapmıştım. Seni ilk gördüğümde bir bebek kadar mutlu ve huzurluydum. Oturduğumuz masada karşı tarafta sen, bu tarafta sevginin şaşkınlığı ile tir tir titreyen o küçük çocuk bendim. Seni lik öptüğümde duyduğum utanç kutsallaştırmıştı her öpücüğümüzü. Tenine dokunmak bile beni öldürmeye yetecek kadar heyecan vericiydi o gün. Gülücükler eksik olmuyordu yüzümden. Dünya yok olmuştu saki, sadece sen vardın. Sen her yerde… Şimdi benden uzaktasın. Aşk görevini yaptı ve zaman doldu birtanem. Ne çabuk geçti o iki senelik saniyeler. Değil tenine dokunmak, hayaline ulaşamıyorum artık. Çırpındıkca batıyorum adeta. Hayata küstüm çünkü beni senden, seni benden çaldı. Kalpsiz bir bedenle, amaçsız, çırılçıplak ortada bıraktı beni hayat.

Ayrılan sevda yolunu takip ederken, gül bahçelerinin kokuları, kelebeklerin rehberliği eşliğinde sonsuz sevgiyi bulma yolunda, mutlu bir şekilde yürümeni dilemeyi çok isterdim..

Paylaş:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Yahoo! Buzz
 • Orkut